AOC CU34G2XE/BK
3440 x 1440 pixels, 34"
Delivered between Thu, 21.5. and Wed, 27.5.
Only 1 piece in stock at supplier
free shipping
Product details
Key specifications
Monitor type
Curved monitor
Display resolution
UWQHD
Display technology
LCD
Refresh rate
144 Hz
Monitor equipment
Slot for Kensington lock
Video connections
DisplayPort (1x)HDMI (1x)
Manufacturer No.
CU34G2XE/BK
Colour
BlackRed
Exact colour description
BlackRed
Display properties
Monitor type
Curved monitor
Display size (inches)
34"
Screen size (cm)
86.40 cm
Display resolution
UWQHD
Pixel density
109 ppi
Pixel pitch
0.23 mm
Display
LCD
Display technology
Panel
Refresh rate
144 Hz
Contrast ratio
4000:1
Response time (grey-to-grey)
4 ms
Reaction time MPRT
Colour depth
8 bits
Colour space coverage
Adobe RGB: 89.5%DCI-P3: 89%sRGB: 120.7%
Monitor equipment
Slot for Kensington lock
Connectivity
HDMI
Touch
Without touch function
Adjustability
Tiltable
VESA wall mount
100 x 100 mm
Connections
Video connections
DisplayPort (1x)HDMI (1x)
HDMI version
2.0
DisplayPort version
1.4
Audio Connections
Jack 3.5mm (1x)