AOC CU34V5CW/BK
3440 x 1440 pixels, 34"
Delivered between Thu, 21.5. and Sat, 23.5.
2 items ordered
free shipping
Product details
The AOC CU34V5CW is a three-sided, frameless, curved monitor with a 34-inch VA panel and QHD UltraWide resolution in a 21:9 format, providing an impressive and immersive viewing experience. It is perfectly suited for complex tasks with picture-by-picture MultiView. With USB-C providing up to 65W of power, 4 USB ports, and HDMI, it offers a variety of connectivity options. Simply and securely log in with the integrated Windows Hello webcam.
Key specifications
Display resolution
WQHD
Display technology
LED
Refresh rate
100 Hz
Monitor equipment
Integrated loudspeakersIntegrated USB hubSlot for Kensington lock
Video connections
DisplayPort (1x)HDMI (1x)
USB ports
USB-AUSB-C
Manufacturer No.
CU34V5CW/BK
Colour
Black
Exact colour description
Black
Display properties
Display size (inches)
34"
Screen size (cm)
86.40 cm
Display resolution
WQHD
Pixel density
110 ppi
Pixel pitch
0.23 mm
Display
LCD
Display technology
LED
Panel
Refresh rate
100 Hz
Contrast ratio
3000:1
Response time (grey-to-grey)
4 ms
Reaction time MPRT
Colour depth
16.70 bits
Colour space coverage
Adobe RGB: 90%sRGB: 122%
Monitor equipment
Adjustability
Height-adjustablePivotingTiltable
VESA wall mount
100 x 100 mm