Hammond 1457K1602EBK Universal housing
HousingCurrently out of stock
Free shipping starting at 30,–
Product details
Hammond Electronics 1457K1602EBK Universal Enclosure 160 x 84 x 44 mm, Aluminum, Black, 1 piece. Special feature: with mounting flange.
Electrical engineering accessory type | Housing |
Item number | 8791313 |
Manufacturer | Hammond |
Category | Electronics supplies + Casing |
Manufacturer No. | 1457K1602EBK |
Release date | 26.5.2018 |
Colour | Black |
Length | 160 mm |
Width | 84 mm |
Height | 44 mm |