Royal Catering RCZC-1200-W Cotton Candy Machine with Trolley
Delivered Thu, 21.5.
Only 1 piece in stock
Only 1 piece in stock
free shipping
Product details
- Powerful heating element with up to 1,200 W
- Separate control of thermostat and rotation
- Easy to clean and durable Bowl, spinning head, spit guard easily removable
- mobile and flexible thanks to undercarriage
- Measuring spoon for precise portioning
Product dimensions 95 x 52 x 88.6 cm.
Colour | Rose |
Device type | Candyfloss machine |
Power | 1200 W |
Length | 96 cm |
Width | 52 cm |
Height | 88 cm |
Item number | 23768348 |
Manufacturer | Royal Catering |
Category | Fun kitchen gadgets |
Manufacturer No. | RCZC-1200-W |
Release date | 15.1.2023 |
Colour | Rose |
Exact colour description | Rose |
Material group | Metal |
Material | Stainless steel, Steel (powder-coated) |
Power | 1200 W |
Mains voltage | 230 V |