ASUS TUF Gaming VG27AQ1A (2560 x 1440 pixels, 27")
ASUS TUF Gaming VG27AQ1A
2560 x 1440 pixels, 27"
Questions about ASUS TUF Gaming VG27AQ1A
What would you like to know?
Avatar
0 questions and answers
Avatar
3 years ago
4 years ago
4 years ago • purchased this product
purchased this product
8 months ago
Can I connect speakers to it
Galaxus
8 months ago
You can use integrated speakers on the monitor as it has built-in 2-watt speakers (2x2W). There is also a 3.5 mm headphone connection to which you can connect external speakers or headphones. Speakers can therefore be connected directly to the monitor via the headphone output.
Automatically generated from the .
3 years ago
3 years ago • purchased this product
purchased this product
Hello, I have no idea what the graphics of the PS5 can do, but the monitor can do more than 120fps, which should run smoothly at 165Hz....if the graphics card can do what the game can do (i.e. everything at the highest level).... I think the PS5 also has limits somewhere.... So it's not just the monitor...... Greetings Jürgen