Synology D4NE-2666-4G
1 x 4GB, 2666 MHz, DDR4-RAM, DIMMMore than 10 pieces in stock at supplier
Product details
Memory configuration | 1 x 4GB |
Memory type | DDR4-RAM |
Storage clock frequency | 2666 MHz |
Voltage | 1.20 V |
Item number | 11287625 |
Manufacturer | Synology |
Category | RAM |
Manufacturer No. | D4NE-2666-4G |
Release date | 5.7.2019 |
Memory type | DDR4-RAM |
Memory chip | DDR4 |
Memory form factor | DIMM |
Number of pins | 288x |
RAM buffer | Unbuffered |
Voltage | 1.20 V |
Country of origin | Taiwan |
CO₂ emissions | 240,67 kg |
Height | 15 mm |
Product Safety |
Length | 18.50 cm |
Width | 9.50 cm |
Height | 1.50 cm |
Weight | 54 g |
30-day right of return
Statutory warranty score
Source: Galaxus- 5.HP0,4 %
- 5.HPE0,4 %
- 5.Synology0,4 %
- 5.Transcend0,4 %
- 5.V70,4 %
Statutory warranty case duration
Source: Galaxus- SynologyNot enough data
- 1.2-Power0 days
- 1.Dell0 days
- 1.Mushkin0 days
- 1.OWC0 days
Return rate
How often is a product of this brand in the «RAM» category returned?
Source: Galaxus- 3.Kingston4,5 %
- 4.Lexar4,6 %
- 5.Synology4,9 %
- 6.Corsair5,1 %
- 7.Silicon Power5,2 %