HAZET Offset screwdriver 2105LG-10 ∙ Inside hexagon profile ∙ 10 mm
Save EUR2,54
Free shipping starting at 30,–
Hexagon key Size9
Product details
Ball head end with a swivel range of 20°. Extra long design with a ball head. Surface is nickel-plated. Made in Germany. The design features an internal hexagonal profile. Key size is 10 mm. Dimensions: Length 50 mm, Length l1 234 mm. Net weight is 0.17 kg.
Key specifications
Hexagon wrench Version
Unique specimen
Hexagon key Size
10 mm
Category
Hex drivers
Manufacturer No.
2105LG-10
Chrome vanadium steel
Blade material
Chrome steel
Hexagon Wrench Features
Hexagon wrench Version
Unique specimen
impetus
Hexagon socket
Hexagon key Size
10 mm
Number of keys
Country of origin
Germany
Voluntary climate contribution
CO₂ emissions
0,64 kg
Scope of delivery
Hexagon socket screwdriver 2105LG-10 ∙ Internal hexagonal profile ∙ 10 mm