Grundig 65VUX722
65", LED, UHD
Delivered between Sat, 23.5. and Fri, 29.5.
Only 2 pieces in stock at supplier
free shipping
Product details
Key specifications
Display size (inches)
65"
Display technology
LED
Display resolution
UHD
Dynamic range
HDR10HLG
Native refresh rate
50 Hz
Video connections
DVB-C (1x)DVB-S2 (1x)
Weight
19.30 kg
Documents
Technical data sheet.pdf
General information
Item number
Manufacturer
Grundig
Category
TV
Manufacturer No.
DEN000
Release date
Colour
Colour
Black
Exact colour description
Black
TV properties
TV type
LED TVSmart TV
Display properties
Display size (inches)
65"
Screen size (cm)
164 cm
Display
LCD
Display technology
LED
Panel technology
TFT
Display resolution
UHD
Image resolution
3840 x 2160 Pixels
Dynamic range
HDR10HLG
Native refresh rate
50 Hz
Features + Functions
Audio output
40 W
Operating system
Android
TV tuner
DVB-CDVB-S2DVB-T2
Audio formats
Dolby Digital
Mounting
VESA wall mount
400 x 400 mm