Samsung TV THE FRAME 32" 2023 TQ32LS03CBUXXC
32", LS03C, QLED, Full HD, 2023
Delivered between Fri, 29.5. and Fri, 5.6.
More than 10 pieces in stock at supplier
free shipping
Assembly2
Colour2
Product details
  • QLED technology for vibrant colors and high brightness
  • Tizen OS for easy access to streaming services
  • Support for HDR10 to enhance contrast
  • Versatile connection options, including HDMI and Wi-Fi
  • Elegant design that seamlessly integrates into any living environment.
Key specifications
Display size (inches)
32"
Display technology
QLED
Display resolution
Full HD
Native refresh rate
50 Hz
Video connections
HDMI IN (2x)
Weight
5.10 kg
Documents
Technical data sheet.pdf
General information
Item number
Manufacturer
Samsung
Category
TV
Manufacturer No.
TQ32LS03CBUXXC
Release date
Colour
Colour
Black
Exact colour description
Black
TV properties
TV type
QLED TVSmart TV
Model year
2023
Series
LS03C
Design
Flat
Display properties
Display size (inches)
32"
Screen size (cm)
81.30 cm
Display technology
QLED
Display resolution
Full HD
Image resolution
1920 x 1080 pixels
Native refresh rate
50 Hz
Aspect ratio
16:9
Features + Functions
Audio output
20 W
Operating system
Tizen OS
TV tuner
AnalogueDVB-CDVB-S2DVB-T2
Built-in speakers
Stereo (2.0)
Further features
Automatic switch-offEPGLight sensorPower saving modeWeb browser
Mounting
Assembly
Floor stand
Connections
Video connections
HDMI IN (2x)
Network connections
RJ45 (1x)
Wireless transmission
BluetoothWi-Fi
HDMI features
ARC
Power supply
Power consumption
27.40 W
Power consumption (standby)
0.50 W
Input voltage
220 - 240 V