JVC LT-43VDQ6555 QLED-TV UHD,Multituner,Smart,DolbyVision,VIDAA
43", QLED, 4K
Delivered between Wed, 27.5. and Tue, 2.6.
More than 10 pieces in stock at supplier
free shipping
Display size (inches)2
Product details
  • QLED technology for vibrant colors and high contrasts
  • Dolby Vision HDR for enhanced picture quality
  • Integrated triple tuner for satellite, cable, and antenna reception
  • VIDAA operating system with access to numerous streaming apps
  • Versatile connectivity options with multiple HDMI and USB ports.
Key specifications
Display size (inches)
43"
Display technology
QLED
Display resolution
4K
Dynamic range
Dolby AtmosDolby VisionHDRHDR10HLG
Native refresh rate
50 Hz
Video connections
DVB-C (1x)DVB-S2 (1x)DVB-T2 (1x)HDMI (3x)USB (2x)
Weight
9.63 kg
Documents
Technical data sheet.pdf
General information
Item number
Manufacturer
JVC
Category
TV
Manufacturer No.
830696
Release date
Colour
Colour
Black
Exact colour description
Black
TV properties
TV type
QLED TVSmart TV
Display properties
Display size (inches)
43"
Screen size (cm)
108 cm
Display technology
QLED
Display resolution
4K
Image resolution
3840 x 2160 Pixels
Dynamic range
Native refresh rate
50 Hz
Aspect ratio
16:9
Features + Functions
Audio output
16 W
TV tuner
DVB-CDVB-SDVB-S2DVB-TDVB-T2
Built-in speakers
Stereo (2.0)
Foot type
Tabletop
Further features
Child-proof lockEPGTeletext
Audio formats
Dolby AtmosDolby Digital Plus
Mounting
VESA wall mount
100 x 100 mm